ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55
Србија, Копаоник

Србија, Копаоник


 метри

ски патеки

 жичници и

ски лифтови

 сончеви денови

во годината

 % покриеност на патеките

со вештачки снег

 капацитет

на скијачи на ден

 

Со резервација на СКИ ПАКЕТ добивате дополнителен ПОПУСТ!

SKI PAKET УСЛУГА ЗАШТЕДА
Возрасни Деца до 11,99г.
Супер Бонус СМЕСТУВАЊЕ + SKI PASS + СКИ ОПРЕМА + СКИ ШКОЛА
-35 eur -21 eur
Смарт Бонус СМЕСТУВАЊЕ + SKI PASS + СКИ ОПРЕМА
-23 eur -12 eur
Ски Бонус СМЕСТУВАЊЕ + SKI PASS
-17 eur -8 eur
ВАЖИ за минимум 4 дневен ski pass и минимум 5 дена ски школа или ски опрема

Програма на патување

• Прв ден - Сместување во хотел/апартман по 14 часот;
• Втор - Последен ден - Сместување според бараната услуга
• Последен ден - Појадок за патниците кои имаат услуга ноќевање со појадок/полупансион. Напуштање на собата/студиото/апартманот во 10 часот

Понуда за сместување на Копаоник, сезона зима 2019/2020

Aparthotel Mount, Копаоник

Aparthotel Mount, Копаоник

Се наоѓа во самиот центар на Копаоник, на надморска височина од 1732 m.

Apartmani Jaram vilа 4*

Apartmani Jaram vilа 4*

Лоцирани се на самата ски патека Караман и Јарам одкаде се поврзани со целата мрежа на скијалиштето.

Family Hotel Angella 4*

Family Hotel Angella 4*

Во туристичкиот центар на Копаоник, а во непосредна близина на ски патеките.

Gorski Hotel & Spa****

Gorski Hotel & Spa****

 (HB) 

Луксузен хотел со 4 ѕвезди каде можете комплетно да ја доживеете планинската атмосфера во луксуз и комфор...

Grand Hotel & Spa 4*

Grand Hotel & Spa 4*

(HB)

Најлуксузниот хотел на Копаоник. Целосно реновиран во 2012, сместен во центарот на Копаоник. Ski in - Ski out хотел.

Hotel Club A  3*

Hotel Club A 3*

 ПРОМО ПАКЕТИ (HB) 

Со автентичен шарм на планински амбиент, сместен на само неколку метри од центарот на Копаоник

HOTEL JUNIOR 3* / Конаци JUNIOR

HOTEL JUNIOR 3* / Конаци JUNIOR

 ПРОМО! 4=5 (BB, HB)

Конаците Јуниор и Хотел Junior се сместени во туристичкото место Брзаче на надморска височина од 1070 м. 

Hotel Putnik 4*

Hotel Putnik 4*

(HB)

Се наоѓа во Сончева долина, на надморкса височина од 1650 m, на само 15 минути одење до центарот на Копаоник и ски лифтовите.

Hotel Srebrnac 2*, Копаоник

Hotel Srebrnac 2*, Копаоник

(HB)

... 3 km од центарот, на ски патека

JAT Apartmani 2*

JAT Apartmani 2*

(НАЕМ, HB, FB)

Во непосредна близина на туристичкиот комплекс Конаци во центар. Најблиската жuчара е оддалечен на околу  120m. 

MILMARI RESORT 3*, Копаоник

MILMARI RESORT 3*, Копаоник

(BB, HB)

... нов објект, сместен во викенд населбаТа, на 6 км од центарот на Копаоник.

Nebeska stolica 1 и 2

Nebeska stolica 1 и 2

(НАЕМ, HB) 

Во центарот на Копаоник, на самата ски стаза „Pajino-Preslo“ (Машинац), во непосредна близина на хотелот Гранд.

SKI OPENING КОПАОНИК 2019/2020

SKI OPENING КОПАОНИК 2019/2020

Одлична прилика, многу попусти и бројни активности за време на отворањето на ски сезоната во Копаоник.

Srebrna Lisica 3*, Копаоник

Srebrna Lisica 3*, Копаоник

(HB)

... сместен помеѓу стазата Малo езеро (вечерна стаза ) и Сунчана долина, на 1752 м надморска висина, со поглед на бујна зимзелена шума.

Vila Milmari 3*, Копаоник

Vila Milmari 3*, Копаоник

(НАЕМ)

Нов, модерно опремен објект, лоциран во викенд населбата на оддалеченост од околу  3km од самиот туристички центар. 

VILA RAS, Копаоник

VILA RAS, Копаоник

(НАЕМ)

... нов објект, во центар на Копаоник, веднаш покрај Јат апартманите

Vila Zvoncica, Копаоник

Vila Zvoncica, Копаоник

(НАЕМ, HB) 

... новоизграден објект од апартмански тип кои своите први гости ги дочека во Декември 2016г. Опкружен со борова шума во самиот центар на Копаоник.

ZUPA WELLNESS & SPA

ZUPA WELLNESS & SPA

(НАЕМ, HB) 

 ... нов објект, модерен и современ во центарот на Копаоник.

Апартмани Konaci 4*

Апартмани Konaci 4*

Овие апартмани се наоѓаат во центарот на туристичкиот комплекс во непосредна близина на ски терените. 

Апартмани MUJEN LUX4*

Апартмани MUJEN LUX4*

(BB, HB)

Во викенд населбата на 4.5 km од центарот на Копаоник, еден од најубавите и најлуксузните објекти во Копаоник.

Апартмани Марија

Апартмани Марија

Се наоѓаат во центарот на Копаоник во склоп на комплексот Сончеви врвови. 

Вила Копаоник

Вила Копаоник

(НАЕМ) 

Копаоник - центар  Современо проектиран објект со врвен квалитет и комфор прилагоден на секојдневните потреби на корисниците.

Краљеви Чардаци Спа 4*

Краљеви Чардаци Спа 4*

(HB)

 
Сместен во населбата Копаоник на главниот пат - 3,4km од првата жичара и 5.8km од центарот на Копаоник  

СКИ КАРТИ, КОПАОНИК

СКИ КАРТИ, КОПАОНИК

SKI PASS ИНДИВИДУАЛЕН ЦЕНОВНИК
SKI PASS ФАМИЛИЈАРЕН ПАКЕТ 

СКИ ОПРЕМА, КОПАОНИК

СКИ ОПРЕМА, КОПАОНИК

... ценовници за наем на ски опрема, ски школо, пакети со сместување и опрема, ски градинка за деца...