ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Сејшели

Сејшели

Сејшели се архипелаг со легендарна убавина на западната обала на Африка, составен од 115 гранитни и корални острови во западниот Индиски океан. Најголемото централно острово е Махе со главниот Град Викторија, а потоа се Праслин и Дигуе. Овој рајски архипелаг нуди незаборавен одмор на уникатните плажи со карактеристичен контраст на бел песок и тиркизно море. Тропската клима со распон на температури од 24 до 32°C дава можност за еднакви атрактивен одмор во текот на целата година.
              
1. ден  Скопје– ДОХА
Пристигнување на аеродромот Александар Велики два часа пред полетување на летот QR 0306 за  во 11:40. Слетување во  Доха во 18:40 по локално време.  
2. ден  - ДОХА – МАХЕ (Сејшели)
Продолжување со летот QR 0678 oд Доха за Махе-Сејшели во 02:50. Слетување во Доха во 09:10 по локално време. Трансфер до хотел. Сместување. Слободно време. Ноќевање. 
3. – 10 ден -  МАХЕ
Престој во хотелот на база ноќевање со појадок. Денови предвидени за уживање на плажа. Можност за организирање на факултативни излети до околните острови (Praslin, La Digue).
11. ден - МАХЕ- ИСТАНБУЛ
Појадок. Слободно време до трансферот за аеродром. Чекирање за летот QR 0679 за Доха в 18:30. 
Слетување во Доха во 22:55
12. ден - ИСТАНБУЛ– Скопје
 Продолжување на патувањето со летот QR0305 Скопје во 07:00. Слетување на аеродромот Александар велики  во 10:40.    

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: (ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА) 

BERJAYA BEAU VALLON BAY RESORT & CASINO ***    1120 EUR

Цената вклучува: авио превоз со сите аеродромски такси, трансфери според програмата, сместување во двокреветна соба на база 9 ноќевања со појадок во избраниот хотел и трошоци за организација на патувањето.
Цената не вклучува: меѓународно здравствено осигурување, факултативни излети, индивидуални трошоци, како и сите други ненаведени услуги. 
Начин на плаќање: 50% при резервација во денарска противреднсот, а остатокот најдоцна 30 дена пред поаѓање на пат. 

Хотел во понудата: BERJAYA BEAU VALLON BAY RESORT & CASINO***  -  www.berjayahotel.com/mahe/index.asp  
Локација:  на осторвот Махе, на плажата BEAU VALLON, 15 km од аеродромот; Соби: хотелот располага со вкупно 182 соби (од кои 155 класични двокреветни соби, супериор и 48 de`lux соби, како и 3 апартмани); секоја соба има TV, клима, телефон, мини-бар, фен, балкон или тераса; содржина на хотелот: ресторан, ресторан со кинеска кујна, пицерија, бар, beauty салон, базен, итернет-кафе, билјард, спортови на вода....

Пред секое патување ве молиме, внимателно да ги прочитате Општите услови за патување на ДТУ ПЕТ.АЕРО и СКТМ, бидејќи тие се дел од секоја Програма и Договор за патување.

Агенцијата го задржува правото 7 дена пред почеток на патувањето да го откаже аранжманот.