Паралиа


Најпознатото летувалиште во областа Пиериа, Паралиа-Катерини... долги песочни плажи со многу содржини. Многубројните кафичи и ресторани се места каде туристите можат да ги вкусат прекрасните грчки специјалитети. Паралиа нуди обемни спортски содржини: одбојка на плажа, спортови на вода, голем број на игралишта и други видови на спортски терени.Егејското море кое ги заплискува песочните плажи не е единствен адут на Паралија - Паралиа со своите многубројни содржини еднакво ги привлекува тие што бараат добар провод и тие што сакаат добар шопинг.
Големиот избор на продавниците за текстил, накит, кожа и многубројните кафулиња, ноќните клубови како и дискотеките ќе го задоволи секој вкус така што ке ви пружи незаборавни моменти.
Единствена можност за посетителите на Пиериа што за неколку минути од небесно сината обала можат да се најдат на падините на Олимп - прекриен со облаци секогаш зелена, прекрасна, залиена во нектарите од боговите кои уживаат на неговите врвови ги носи посетителите во магично мистична тишина...

ПАРАЛИА СТУДИЈА

ROYAL PALACE, ARITI, FRIDERIKI, ERI, CHARIKLIA, VIZANTIO, RODON, LA MIRAGE, STAVROS,RANJA, HARA, VISSION, PELA
Сите апартмани се наоѓаат во центарот на градот. Оддалеченост од морето- 250 м. Структура: 1/3 трокреветни студија (2+1) што значи еден француски лежај и еден обичен, тwc, комплетно опремена кујна и балкон. 1/4, 1/5 апартмани повеќето се дуплекс, што значи две спални соби (2+1), кујна балкон и тwc.
Во 1/2 студиа можат да се сместат 2 возрасни и едно дете до 6 год.
Во 1/3 студиа можат да се сместат двајца возрасни и две деца до 10 год. 
Поголем број од апартманите имаат клима , која дополнително се наплатува, на лице место и чини 5 еур дневно

Цените се по студио ДВОКРЕВЕТНО ТРОКРЕВЕТНО ЧЕТИРИ И ПЕТКРЕВЕТЕН АПАРТМАН
20.05. - 20.06 18 €-1.116 мкд 20 €-1.240мкд 33 €-2.046 мкд
20.06. - 27.06 21 €-1.302 мкд 24 €-1.488 мкд 39 €-2.418 мкд
27.06. - 04.07 28 €-1.736мкд 31 €-1922 мкд 50 €-3.100 мкд
04.07. - 18.07 31 €-1922 мкд 35 €2.170 мкд 53 €-3.286 мкд
18.07. – 01.09 35 €-2170 мкд 39 €-2.418 мкд 57 €-3.534 мкд
01.09. - 11.09 22 €-1.364 мкд 25 €-1.550 мкд 39 €-2.418мкд
11.09. - 30.09 17 €-1.054 мкд 19 €-1.178 мкд 34 €-2.108 мкд

Минимум престој 5 дена
www.erato-holidays
Името на вилата или хотелот со број на студио или апартман се добива еден или два дена пред поаѓање.

ПАРАЛИЈА ХОТЕЛИ
PARALIA INN 3, ERATO, ERATO INN, ERATO SELENA MARE, PLAZA


Полупансион 01.06. - 20.06. 20.06. - 27.06. 27.06. - 04.07. 04.07.- 18.07. 18.07. - 01.09. 01.09. - 11.09.
Цена по лице 19 € / 1.178 мкд 22 € / 1.364 мкд 25 € / 1.550 мкд 27 € / 1.674 мкд 33 € / 2.046 мкд 23 € / 1.426 мкд
УСЛОВИ: МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 5 ДЕНА
ДЕЦА: 0- 6 ГОДИНИ БЕСПЛАТНО, 6-12 ГОДИНИ 50% ПОПУСТ ЗАЕДНО СО РОДИТЕЛИ ВО СОБА
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА +70% ДОПЛАТА ОД ЦЕНАТА
www.erato-holidays

Превоз (автобус) 35 € (за деца 2-12год, 25 €) - ( секоја сабота )

Пред секое патување, Ве молиме да ги прочитате Општите услови за патување на ТА ПЕТ и СКТМ.