ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55
Патувачки калеидоскоп

Патувачки калеидоскоп

Занимливости, интересни места, приказни...

Дестинации од соништата...

Ајде да одиме некаде!

Мурано и Бурано - бомбони за очи

Мурано и Бурано - бомбони за очи

Овие весели места, градови во техниколор, обоени во блескави нијанси, ќе ве заголицаат со убавина уште на првиот поглед ...

ШПАНИЈА- Земја на страсти, музика и храна

ШПАНИЈА- Земја на страсти, музика и храна

Шпанија не е свет за себе... Таа е неколку светови за себе. 

ГОА–Тропско совршенство

ГОА–Тропско совршенство

Гоа и одмор од соништата се синоними–ако мечтаете за плажа, забава, врвна храна и авантура… Гоа е место каде ќе го пронајдете токму тоа и повеќе од тоа.  

12 најпопуларни дестинации од Инстаграм

12 најпопуларни дестинации од Инстаграм

Најпопуларните 12 дестинации објавени на социјалната мрежа Инстаграм.

Пет причини за ја посетите земјата на илјада езера

Пет причини за ја посетите земјата на илјада езера

Во декември минатата година, Финска го прослави својот стоти роденден ...

БУЕНОС АИРЕС- Бастион на уметноста, храната и тангото

БУЕНОС АИРЕС- Бастион на уметноста, храната и тангото

Буенос Аирес никогаш не спие. Ова е град кој живее и дење и ноќе. 

ДИНАН- Град кој ќе ви го украде срцето!

ДИНАН- Град кој ќе ви го украде срцето!

Дианан се наоѓа во Франција и еден од најдобро зачуваните и најатрактивните средновековни градови. 

Волшебно патување со воз низ Алпите

Волшебно патување со воз низ Алпите

Волшебно патување во линија на здружениот италијански шарм и убавина на швајцарски предели.

Запознајте ги џуџињата на Вроцлав

Запознајте ги џуџињата на Вроцлав

Четврт по големина град во Полска, Вроцлав годинава ја носи титулата Европска престолнина на културата за 2016 година, а гостите ќе ги пречекуваат бронзени џуџиња.

Најчудната плажа во светот

Најчудната плажа во светот

Кога ќе ги посетите Бахамите, знаете што може да очекувате? – тропски рај, тиркизна вода, песочни плажи и палми... и плажа на прасињата што пливаат :)

Изгубениот свет/Галерија

Изгубениот свет/Галерија

Националниот парк Ленсоис е еден од најспектакуларните пејзажи што може да се видат.

Најдобрите кафетерии во светот/Галерија

Најдобрите кафетерии во светот/Галерија

Според британскиот "Телеграф" ова се најдобрите кафетерии во светот:

Плажите од фантазијата

Плажите од фантазијата

Плажите се како терапија. Мек топол песок, звуците на брановите и вибратото од луѓето е тоа што ве релаксира и ти дозволува да се забавуваш во сонцето.

Шри Ланка - островот на пријатните изненадувања

Шри Ланка - островот на пријатните изненадувања

Висејќи како капка од јужниот дел на Индија, Шри Ланка е една од најубавите земји во светот. 

Русија - земја на контрасти

Русија - земја на контрасти

За Русија, Москва и Ст. Петербург - корисни информации и опис на дестинацијата...

Московското метро

Московското метро

Eден од најестравагантните руски архитектонски проекти.