ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

White Suites Resort4*/Afitos/Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики- Касандра
Град: Афитос
Од море 0 m
ДОЗВОЛЕН ПРЕСТОЈ САМО ЗА ВОЗРАСНИ! (Деца од 16 додини)
Прекрасен бутик хотел со прекрасен стил кој нуди комфорни соби, 2 ресторанa, бар на плажа и квалитетна услуга

Цените се изразени во евра по сместувачка единица/по ноќ

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ - до 20% (Целосна уплата до 31.12)

Минимум престој 4 7 7 7 7 7 4
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 01.05.19-31.05.19 01.06.19-30.06.19 01.07.19-31.07.19 01.08.19-25.08.19 26.08.19-07.09.19 08.09.19-15.09.19 16.09.19-15.10.19
Junior Suite for Sgl - HB 1Ad 102 110 130 147 130 110 102
Junior Suite - HB 2Ad 127 138 161 184 161 138 127
Junior Suite - HB 2Ad+1ad 216 234 274 311 274 234 216
Junior Suite Deluxe - HB 2Ad 160 184 199 216 199 184 160
Junior Suite Deluxe - HB 2Ad+1ad 272 311 338 367 338 311 272
Junior Suite Superior - HB 2Ad 144 160 184 201 184 160 144
Junior Suite Superior - HB 2Ad+1ad 244 272 311 341 311 272 244

Опис на собите
Вкупно 14 соби: Junior Suite (~30 m2),  Superior Junior Suite (~30 m2), Deluxe Junior Suite (~30 m2).
Во собите: клима, мини бар (со доплата на лице место), телефон, SAT TV, сеф, Wi-Fi интернет, када/туш, купатило, балкон/тераса.
Junior Suite – на приземје. Француски кревет и софа.
Superior Junior Suite – на прв спрат. Француски кревет и софа. DVD/CD, туш кабина/када. Пречекување со флаша вино и овошје.
Deluxe Junior Suite – на прв спрат. Француски кревет и софа, DVD/CD, туш кабина/када. Пречекување со флаша вино и овошје. Појадок во соба.

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ
Фризер
Градски превоз 
Интернет- бесплатен Wi-Fi интернет на јавните простории и во собите
Лекар- на барање
Паркинг - бесплатно
Room Service
Сеф- во соба - бесплатно
ПЛАЖА
Лежалки и чадори - бесплатно
Пешкири за плажа - бесплатно
ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Нема услови за лица со посебни потреби
Не е дозволен престој за домашни миленици
Прва линија од море