ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Sousouras Hotel3+*/Chanioti/Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики  
Град:  Ханиоти
Од море: 0m  

Хотелот е изграден во медитерански стил. Сместен на неколку чекори од централниот плоштад на познатото летувалиште. Ханиоти е познат по својата туристичка инфраструктура. Хотелот нуди пријатна атмосфера. Супер хотел за фамилијарен одмор.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ - до 25% (Целосна уплата до 31.12)

Цените се изразени во евра по сместувачка единица/по ноќ

Минимум престој 5 5 5 5 5 5 5 5 5
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 07.05.19-31.05.19 01.06.19-15.06.19 16.06.19-30.06.19 01.07.19-15.07.19 16.07.19-20.08.19 21.08.19-31.08.19 01.09.19-15.09.19 16.09.19-30.09.19 01.10.19-31.10.19
Family Room - Building HB 2Ad 98 137 153 159 159 159 153 137 98
Family Room - Building HB 2Ad+1ad 98 137 153 159 159 159 153 137 98
Family Room - Building HB 2Ad+2ad 98 137 153 159 159 159 153 137 98
Family Room - Bungalow HB 2Ad 109 148 164 173 173 173 164 148 109
Family Room - Bungalow HB 2Ad+1ad 109 148 164 173 173 173 164 148 109
Family Room - Bungalow HB 2Ad+2ad 109 148 164 173 173 173 164 148 109
Family Room - Bungalow HB 2Ad+3ad 140 178 194 203 203 203 194 178 140
Double Room for Sgl - HB 1Ad 64 85 105 129 133 129 105 85 64
Double Room for Sgl - HB 1Ad+1ch(0-11) 64 85 105 129 133 129 105 85 64
Double Room - HB 2Ad 64 85 105 129 133 129 105 85 64
Double Room - HB 2Ad+1ad 84 112 138 161 166 161 138 112 84
Double Room - HB 2Ad+1ch(0-11) 64 85 105 129 133 129 105 85 64
Triple Room - HB 3Ad 95 127 150 153 157 153 150 127 95
Triple Room - HB 3Ad+1ch(0-11) 95 127 150 153 157 153 150 127 95

Опис на собите

Вкупно 80 соби: Doubles Standard (~23 м), Family Bungalows (~25 м), Family Rooms (~27 м). 
Во собите: Клима (со доплата на лице место- 6 еур на ден), TV, мини фрижидер, телефон, балкон Wi-Fi. 
Family Bungalow - 2 соби со врата на лизгање помеѓу нив, 4 единечни кревети за 5-тото лице кревет на развлекување.
Family Room – одвоени спални соби со врата (2 единечни кревети) и дневен престој со 2 софи.

Полупансион – Појадок и вечера (HALF BOARD), шведска маса (избор на повеќе јадења)

Хотелски услуги
Базен
Градски превоз- автобуска станица на 10 мин од хотелот
Интернет - со доплата на лице место, Wi-Fi – бесплатно во јавните простори
Паркинг- со доплата
Маркет
Сеф – на рецепција- бесплатно
TV-сала
 
Плажа
Лежалки и чадори – со доплата на лице место
 
Дополнителни информации
Нема услови за лица со посебни потреби
Не е дозволен престој за домашни миленици
Прва линија од море