ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Istion Club & Spa5*/Nea Potidea/Chalkidiki-Kassandra

Област: Касандра
Град: Неа Потидеа
Од море: 0 m
Хотел со пет ѕвезди, елегантен дизајн, природна убавина, просторни и убави соби и апартмани, ресторан, тавена, барови, базен, услуги за деца, спорт и забава, СПА центар. Идеален избор за комфорен одмор.

Цените се изразени во евра за сместувачка единица/по ноќ

Лето 2019 / редовен ценовник / Попуст за рани резервации 10% до 31.12.2018

Минимум престој 3 5 5 5 5 5 3
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 01.05.19-20.05.19 21.05.19-13.06.19 14.06.19-22.07.19 23.07.19-27.08.19 28.08.19-09.09.19 10.09.19-27.09.19 28.09.19-25.10.19
Single Room - Garden View HB 1Ad 71 113 146 172 146 113 71
Double Room - Garden View HB 2Ad 95 136 186 214 186 136 95
Double Room - Garden View HB 2Ad+1ad 128 183 251 289 251 183 128
Double Room - Garden View HB 2Ad+1ch(0-1) 95 136 186 214 186 136 95
Double Room - Garden View HB 2Ad+1ch(2-7) 119 170 232 268 232 170 119
Suite Family - Garden View HB 2Ad 127 197 249 289 249 197 127
Suite Family - Garden View HB 2Ad+1ad 171 265 336 389 336 265 171
Suite Family - Garden View HB 2Ad+1ad+1ch(0-1) 171 265 336 389 336 265 171
Suite Family - Garden View HB 2Ad+1ad+1ch(2-7) 203 315 399 461 399 315 203
Suite Family - Garden View HB 2Ad+1ch(0-1) 127 197 249 289 249 197 127
Suite Family - Garden View HB 2Ad+1ch(2-7) 158 246 311 361 311 246 158
Suite Family - Garden View HB 2Ad+2ch(0-1) 127 197 249 289 249 197 127
Suite Family - Garden View HB 2Ad+2ch(0-1)(2-7) 158 246 311 361 311 246 158
Suite Family - Garden View HB 2Ad+2ch(2-7) 190 295 373 432 373 295 190
Single Room - Garden View UL 1Ad 94 137 170 196 170 137 94
Double Room - Garden View UL 2Ad 143 184 234 262 234 184 143
Double Room - Garden View UL 2Ad+1ad 194 248 316 354 316 248 194
Double Room - Garden View UL 2Ad+1ch(0-1) 143 184 234 262 234 184 143
Double Room - Garden View UL 2Ad+1ch(2-7) 180 230 292 327 292 230 180
Suite Family - Garden View UL 2Ad 175 245 297 337 297 245 175
Suite Family - Garden View UL 2Ad+1ad 236 331 401 455 401 331 236
Suite Family - Garden View UL 2Ad+1ad+1ch(0-1) 236 331 401 455 401 331 236
Suite Family - Garden View UL 2Ad+1ad+1ch(2-7) 280 392 475 538 475 392 280
Suite Family - Garden View UL 2Ad+1ch(0-1) 175 245 297 337 297 245 175
Suite Family - Garden View UL 2Ad+1ch(2-7) 218 306 371 421 371 306 218
Suite Family - Garden View UL 2Ad+2ch(0-1) 175 245 297 337 297 245 175
Suite Family - Garden View UL 2Ad+2ch(0-1)(2-7) 218 306 371 421 371 306 218
Suite Family - Garden View UL 2Ad+2ch(2-7) 262 367 446 505 446 367 262

Опис на собите:

 

Вкупно 160 соби: 98 Double Room-двокреветна соба (~25 m2), 62 Suites (~41 m2).
Во собите: централна клима, TV, мини бар, телефон, сеф, купатило(када/туш), фен, баде мантили, балкон/тераса.
Double Room Eco – на приземје, сите услови како во стандард соба.
Suite - 2 соба: дневен престој и спална соба.
Дополнително легло- софа/фотеља на развлекување.

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ:
Базен
Џакузи на отворено
СПА центар
Хемиско чистење
Интернет
Паркинг
Маркет
Конференциска сала
Сеф- бесплатно
TV-сала
ПЛАЖА
Лежалки, чадори и пешкири за плажа- бесплатно
ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:
Не е дозволен престој за домашни миленици
Услови за лица со посебни потреби
Прва линија од море