ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Iris Hotel Siviri3+*/Siviri/Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики
Град: Сивири
Од море: 500m

Мал пријатен хотел кој се состои од 8 мали згради (на две нивоа) опкружени со двор. Просторни и удобни соби со домашна топла атмосфера. Идеален хотел за мирен одмор.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ - до 15% (Целосна уплата до 31.12)

Цените се изразени во евра за сместувачка единица/по ноќ

Минимум престој 1 1 1 3 1 3 1
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 14.05.19-22.05.19 23.05.19-07.06.19 08.06.19-06.07.19 07.07.19-24.08.19 25.08.19-15.09.19 16.09.19-30.09.19 01.10.19-15.10.19
 ПОЛУПАНСИОН                  
Single Room - HB 1Ad 38 50 67 76 67 50 38
Single Room - HB 1Ad+1ch(0-1) 38 50 67 76 67 50 38
Double Room - HB 2Ad 51 67 91 102 91 67 51
Double Room - HB 2Ad+1ad 69 90 122 137 122 90 69
Double Room - HB 2Ad+1ch(0-1) 51 67 91 102 91 67 51
Double Room - HB 2Ad+1ch(2-7) 51 67 91 102 91 67 51
Suite - HB 2Ad 91 112 144 159 144 112 91
Suite - HB 2Ad+1ch(0-1) 91 112 144 159 144 112 91
Suite - HB 2Ad+1ch(2-7) 91 112 144 159 144 112 91
Suite - HB 2Ad+2ch(0-1) 91 112 144 159 144 112 91
Suite - HB 2Ad+2ch(0-1)(2-7) 91 112 144 159 144 112 91
Suite - HB 2Ad+2ch(2-7) 91 112 144 159 144 112 91
Superior Room - HB 2Ad 73 89 113 124 113 89 73
Quadruple Room - HB 2Ad+1ad+1ch(2-7) 93 121 164 185 164 121 93
Quadruple Room - HB 2Ad+2ch(2-7) 69 90 122 137 122 90 69
 ALL INCLUSIVE                  
Single Room - AL 1Ad 52 65 81 89 81 65 52
Single Room - AL 1Ad+1ch(0-1) 52 65 81 89 81 65 52
Double Room - AL 2Ad 80 93 120 131 120 93 80
Double Room - AL 2Ad+1ad 108 125 161 176 161 125 108
Double Room - AL 2Ad+1ch(0-1) 80 93 120 131 120 93 80
Double Room - AL 2Ad+1ch(2-7) 80 93 120 131 120 93 80
Suite - AL 2Ad 116 144 177 194 177 144 116
Suite - AL 2Ad+1ch(0-1) 116 144 177 194 177 144 116
Suite - AL 2Ad+1ch(2-7) 116 144 177 194 177 144 116
Suite - AL 2Ad+2ch(0-1) 116 144 177 194 177 144 116
Suite - AL 2Ad+2ch(0-1)(2-7) 116 144 177 194 177 144 116
Suite - AL 2Ad+2ch(2-7) 116 144 177 194 177 144 116
Superior Room - AL 2Ad 102 116 141 152 141 116 102
Quadruple Room - AL 2Ad+1ad+1ch(2-7) 125 164 208 232 208 164 125
Quadruple Room - AL 2Ad+2ch(2-7) 93 122 154 173 154 122 93

Опис на собите

Вкупно 76 соби: Doubles-двокреветни (~25 m2), Quadruples-четворокреветни (~30 m2). 
Во собите: клима уред, TV, сеф во неколку од собите, фрижидер, купатило/туш, фен, телефон, балкон/тераса.
Double – два одвоени кревети и дополнителен кревет 
Quadruple -  два одвоени кревети и софа на развлекување
Полупансион – Појадок и вечера (HALF BOARD), шведска маса (избор на повеќе јадења) 
ALL INCLUSIVE 
Оброци
Појадок (шведска маса) од 08:00 do 10:00 Ручек (шведска маса) од 13:00 do 14:30
Вечера (шведска маса) од 18:30 do 20:00
Бар пред базен-  11:00 – 23:00 Безалкохолни локални пијалаци- сок, кафе (еспресо, капучина, филтер кафе, фрапе), чај.
Алкохолни пијалаци- узо, ракија, вотка, пиво, црвено и бело вино.
Кафе, погачици, кекс - 16:30 - 17:30 Сендвичи-11:00 - 23:00

Хотелски услуги
Базен
Градски превоз – Автобуска станица на 300m
Интернет во лоби- бесплатно, во собите на доплата
Паркинг- бесплатно
Сеф
TV-сала
Плажа
Лежалки и чадори – со доплата на лице место
Дополнителни информации
Не е дозволен престој на домашни миленици
Услуга за лице со посебни потреби