ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Hanioti Melathron4*/Chanioti/Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики- Касандра
Град:  Ханиоти
Од море 80 m

Мал пријатен хотел во близина на песочна плажа. Просторни соби, базен, ресторан, интернет. Во близина на хотелот се наоѓаат продавници, таверни и ресторани.

Цената е изразена по соба од ноќ/ во евра

Лето 2019, редовен ценовник / попусти за рани резервации 15% до 31.12.2019 /

Минимум престој 3 3 3 5 3 3
ТИП НА СОБА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 25.04.19-31.05.19 01.06.19-15.06.19 16.06.19-15.07.19 16.07.19-23.08.19 24.08.19-26.09.19 27.09.19-20.10.19
Single Room - HB 1Ad 43 61 76 124 74 43
Single Room - HB 1Ad+1ch(0-3) 43 61 76 124 74 43
Double Economy - HB 2Ad 56 80 99 124 88 56
Double Economy - HB 2Ad+1ad 70 100 124 155 110 70
Double Economy - HB 2Ad+1ch(0-3) 56 80 99 124 88 56
Double Economy - HB 2Ad+1ch(4-11) 64 90 111 140 99 64
Double Superior- HB 2Ad 68 95 118 135 101 68
Double Superior- HB 2Ad+1ad 85 119 146 168 127 85
Double Superior- HB 2Ad+1ch(0-3) 68 95 118 135 101 68
Double Superior- HB 2Ad+1ch(4-11) 76 107 132 152 114 76
Suite - HB 2Ad 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+1ad 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+1ad+1ch(0-3) 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+1ad+1ch(4-11) 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+1ch(0-3) 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+1ch(4-11) 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+2ad 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+2ch(0-3) 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+2ch(0-3)(4-11) 146 180 213 315 202 146
Suite - HB 2Ad+2ch(4-11) 146 180 213 315 202 146
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad 77 108 135 168 119 77
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+1ad 96 135 168 211 147 96
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+1ad+1ch(0-3) 96 135 168 211 147 96
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+1ad+1ch(4-11) 106 149 186 232 163 106
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+1ch(0-3) 77 108 135 168 119 77
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+1ch(4-11) 87 122 152 190 133 87
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+2ad 106 149 186 232 163 106
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+2ch(0-3) 77 108 135 168 119 77
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+2ch(0-3)(4-11) 87 122 152 190 133 87
Junior Suite - Pool View/ Garden View HB 2Ad+2ch(4-11) 96 135 168 211 147 96
Опис на собите
Вкупно 50 соби: Single (~18 m2), Double Eco (~18 m2), Double Superior (~20 m2), Junior Suite PV/GV (~25 m2), Suite (~35 m2).
Во собите: централна клима, телефон, TV, фен, фрижидер, купатило (када), балкон/тераса. 

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ
Базен
Градски превоз – 300 m од хотел
Интернет
Бесплатен Wi-Fi интернет во јавни простории на хотелот
Сеф - на рецепција- бесплатно
ПЛАЖА
Лежалки и чадори - со доплата на лице место
Пешкири за плажа - со доплата на лице место
ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Не е дозволен престој за домашни миленици
Услови за лица со посебни потреби - 1 соба

Пред секое патување ве молиме, внимателно да ги прочитате Општите услови за патување на ДТУ ПЕТ.АЕРО и СКТМ, бидејќи тие се дел од секоја Програма и Договор за патување.

Агенцијата го задржува правото 7 дена пред почеток на патувањето да го откаже аранжманот.