ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Rahoni Cronwell Park Hotel Adults Only 5*/Skioni/Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики
Град: Скиони
Од море: 150m

Бутик хотел со пет ѕвезди опкружен со борова шума и маслинови дрва и фантастичен поглед на море. Хотелот се состои од две мали згради на три нивоа и централна зграда. Хотелот е изграден во модерен дизајн и е идеален за релаксирачки одмор за сите категории на туристи. 

Цените се изразени во евра за сместувачка единица/по ноќ

Лето 2019 / редовен ценовник / Попуст за рани резервации 30% до 31.12.2018

Минимум престој 3 3 4 5 5 4 3 3
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 03.05.19-23.05.19 24.05.19-13.06.19 14.06.19-04.07.19 05.07.19-25.07.19 26.07.19-01.09.19 02.09.19-15.09.19 16.09.19-29.09.19 30.09.19-13.10.19
Double Superior for Sgl - HB 1Ad 127 147 174 230 249 230 174 127
Double Superior - HB 2Ad 140 160 187 243 262 243 187 140
Double Superior - HB 2Ad+1ad 176 200 234 305 328 305 234 176
Suite Deluxe - HB 2Ad 157 193 212 247 301 247 212 157
Suite Deluxe - HB 2Ad+1ad 197 242 265 310 377 310 265 197
Suite Luxury - HB 2Ad 187 230 248 283 338 283 248 187
Suite Luxury - HB 2Ad+1ad 234 288 311 354 423 354 311 234

 

Опис на собите:
Вкупно 20 соби: Doubles Superior (~28.5 m2), Suites Luxury (~40 m2), Suites Deluxe (~40 m2).
Секоја соба на приземје има своја сопствена приватна зона, а собите на прво и втор спрат имаат поглед на море и борова шума.
Во собите: индивидуална клима, мини фрижидер/мини бар(со доплата на лице место), телефон, Wi-Fi интернет, TV, сеф, купатило/туш, фен, балкон/тераса.
Double Superior - спална соба со брачен кревет и дневен престој со софа.
Suite Deluxe 2 соби: спална соба со  брачен кревет, купатило, салон со софа, камин, купатило, баде мантили и папучи, 3 балкони, 2 телевизори.
Suite Luxury -  2 соби: спална соба со  брачен кревет, купатило салон со софа, 2 балкони, баде мантили и папучи, 2 телевизори. Максимум 4 лица.

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ
Базен
Хемиско чистење
Интернет- бесплатно
СПА центар
Паркинг- бесплатен
Собна послуга
Конференциска сала
Сеф - бесплатно
TV-сала
ПЛАЖА
Лежалки, чадори и пешкири за плажа – бесплатно на приватна хотелска плажа на 300m од хотел
ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:
Нема услови за лица со посебни потреби
Не е дозволен престој за домашни миленици