ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Bellagio Hotel3*/Fourka/Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики  
Град:  Фурка
Од море: 400m  
 

Мал хотел во прекрасна околина, реновиран во 2013 година. Едноставен стил, убав пејсаж, голем надворешен вазен, ресторан, бар, детски базен, тенис игралиште, интернет. Идеален хотел за економичен фамилијарен одмор.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ - до 10% (Целосна уплата до 31.12)

Цените се изразени во евра по сместувачка единица/по ноќ

Минимум престој 1 3 3 3 3 3 3 3 1
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 23.05.19-31.05.19 01.06.19-10.06.19 11.06.19-23.06.19 24.06.19-09.07.19 10.07.19-25.08.19 26.08.19-10.09.19 11.09.19-20.09.19 21.09.19-30.09.19 01.10.19-14.10.19
Twin Room for Sgl - Ground Floor AL 1Ad 63 73 86 98 102 98 86 73 63
Twin Room for Sgl - Ground Floor AL 1Ad+1ch(0-1) 63 73 86 98 102 98 86 73 63
Twin Room for Sgl - Ground Floor AL 1Ad+1ch(2-12) 63 73 86 98 102 98 86 73 63
Twin Room - Ground Floor AL 2Ad 66 73 86 97 102 97 86 73 66
Twin Room - Ground Floor AL 2Ad+1ch(0-1) 66 73 86 97 102 97 86 73 66
Triple Room - Ground Floor AL 2Ad 68 76 89 101 106 101 90 76 68
Triple Room - Ground Floor AL 2Ad+1ad 79 88 103 117 122 117 103 88 79
Triple Room - Ground Floor AL 2Ad+1ch(0-1) 68 76 89 101 106 101 90 76 68
Triple Room - Ground Floor AL 2Ad+1ch(2-12) 70 78 92 105 109 105 92 78 70
Single Room - AL 1Ad 63 73 86 98 102 98 86 73 63
Single Room - AL 1Ad+1ch(0-1) 63 73 86 98 102 98 86 73 63
Double Room / Twin Room - AL 2Ad 66 73 86 97 102 97 86 73 66
Double Room / Twin Room - AL 2Ad+1ch(0-1) 66 73 86 97 102 97 86 73 66
Family Room - AL 2Ad 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+1ad 95 92 132 149 152 149 132 92 95
Family Room - AL 2Ad+1ad+1ch(0-1) 95 92 132 149 152 149 132 92 95
Family Room - AL 2Ad+1ad+1ch(2-12) 95 92 132 149 152 149 132 92 95
Family Room - AL 2Ad+1ad+2ch(0-1) 95 92 132 149 152 149 132 92 95
Family Room - AL 2Ad+1ad+2ch(0-1)(2-12) 95 92 132 149 152 149 132 92 95
Family Room - AL 2Ad+1ch(0-1) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+1ch(2-12) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+2ad 106 92 132 149 152 149 132 92 106
Family Room - AL 2Ad+2ad+1ch(0-1) 106 92 132 149 152 149 132 92 106
Family Room - AL 2Ad+2ch(0-1) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+2ch(0-1)(2-12) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+2ch(2-12) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+3ch(0-1) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+3ch(0-1)(0-1)(2-12) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Family Room - AL 2Ad+3ch(0-1)(2-12)(2-12) 84 92 132 149 152 149 132 92 84
Triple Room - AL 2Ad 68 76 89 101 106 101 90 76 68
Triple Room - AL 2Ad+1ad 79 88 103 117 122 117 103 88 79
Triple Room - AL 2Ad+1ch(0-1) 68 76 89 101 106 101 90 76 68
Triple Room - AL 2Ad+1ch(2-12) 70 78 92 105 109 105 92 78 70

Опис на собите
Вкупно 84 соби: Doubles & Twins & Triples Ground Floor (~20 m2), Doubles & Twins & Triples Upper Floor (~20 m2), Family Room Upper Floor (~30-35 m2).  
Во собите: клима уред, TV, телефон, Wi-Fi, мини фрижидер, туш, фен (на барање на рецепција), сеф (на барање на рецепција), балкон. Француски кревет или два единечни кревети.
Double & Twin & Triple Ground Floor – соби на приземје. Double & Twin & Triple Upper Floor – соби на прв и втор спрат. Family Room Upper Floor - 2 одвоени соби со врата (во едната француски кревет, а во другата 2 единечни)
Помошен кревет – на развлекување.
Дополнителни услуги (напомнати при резервација).
МЕДЕН МЕСЕЦ- овошје и шампањ во соба
ЗА ПАРОВИ КОИ ПРОСЛАВУВААТ “СРЕБРЕНА“
“ЗЛАТНА СВАДБА“- вино и овошје во соба ! ЗА РОДЕНДЕНСКИ ПРОСЛАВИ - вино и овошје во соба 

УСЛУГАТА ALL inclusive ОПФАЌА
Оброци:
Појадок (шведска маса) 08:00 - 10:00h Ручек (шведска маса) 13:30 - 15:00 h Вечера (шведска маса) 19:00 - 21:00h
Напитоци:
За време на појадокот, ручекот и вечерата (во ресторанот)- освежителни пијалаци, филтер кафе и сокови.
За време на ручекот и вечерата: црвено и бело вино (точено) и точено пиво.
Бар (пред базенот) од 10:00 до 24:00h (секој ден).
Освежителни пијалаци, филтер кафе, чај, точено пиво и вино. Од 10.00 до 21.00 сите наведени пијалаци се бесплатни. Од 21.00 до 24.00 со доплата на лице место.
Дополнителни информации:
ПРЕПОРАКА: при напуштање на хотелот да се оставаат клучевите на рецепција поради нивно губење (изгубениот клуч се плаќа на лице место)!
Check in 15.00 – Check out 12.00
На денот на заминувањето од хотелот гостите имаат услуга само појадок. Ручек или вечера како и соба на денот на заминувањето се доплаќа на лице место.

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ
Базен
Градски превоз ( Автобуска станица во близина на хотелот)
Интернет
Паркинг (бесплатно)
Маркет
 
ПЛАЖА
Лежалки – со доплата на лице место
Чадори - со доплата на лице место
 
ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:
Дозволен престој за домашни миленици- на барање
Нема услови за лица со посебни потреби