ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Aqua Mare Hotel 3*/Nea Kallikratia /Chalkidiki

Област: Халкидики/ Град: Неа Каликратиа/ Од море: 50m

Хотелот се наоѓа во центарот на Неа Каликратиа. Во непосредна близина можете да најдете најразлични продавници, маркети за сувенири, таверни, тренд барови, ресторани... Според дизајнот собите се поделени во три стилови: класични, модерни и романтични. 
Хотелот нуди пријатна фамилијарна атмосфера.

Цените се изразени во евра по сместувачка единица/по ноќ

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ - до 20% (Целосна уплата до 31.12)

ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 01.05.19-31.05.19 01.06.19-09.07.19 10.07.19-31.08.19 01.09.19-10.09.19 11.09.19-30.09.19 01.10.19-31.10.19
Junior Suite - Garden View BB 2Ad 42 59 79 73 59 42
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+1ad 53 73 98 91 73 53
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+1ad+1ch(0-1) 53 73 98 91 73 53
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+1ad+1ch(2-11) 55 76 103 94 76 55
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+1ch(0-1) 42 59 79 73 59 42
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+1ch(2-11) 44 61 83 76 61 44
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+2ch(0-1) 42 59 79 73 59 42
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+2ch(0-1)(2-11) 44 61 83 76 61 44
Junior Suite - Garden View BB 2Ad+2ch(2-11) 51 71 94 88 71 51
Double Room for Sgl - BB 1Ad 35 42 60 59 42 35
Double Room for Sgl - BB 1Ad+1ch(0-1) 35 42 60 59 42 35
Double Room - BB 2Ad 35 49 65 60 49 35
Double Room - BB 2Ad+1ch(0-1) 35 49 65 60 49 35
Double Room - BB 2Ad+1ch(2-11) 40 56 74 70 56 40
Triple Room - BB 3Ad 41 58 81 76 58 41
Triple Room - BB 3Ad+1ch(0-1) 41 58 81 76 58 41
Quadruple Room - BB 4Ad 44 65 97 89 65 44
Junior Suite - Garden View HB 2Ad 63 85 105 94 80 63
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+1ad 85 111 136 123 105 85
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+1ad+1ch(0-1) 85 111 136 123 105 85
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+1ad+1ch(2-11) 92 121 147 131 113 92
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+1ch(0-1) 63 85 105 94 80 63
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+1ch(2-11) 71 93 114 103 88 71
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+2ch(0-1) 63 85 105 94 80 63
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+2ch(0-1)(2-11) 71 93 114 103 88 71
Junior Suite - Garden View HB 2Ad+2ch(2-11) 83 109 132 120 103 83
Double Room for Sgl - HB 1Ad 45 55 73 70 53 45
Double Room for Sgl - HB 1Ad+1ch(0-1) 45 55 73 70 53 45
Double Room - HB 2Ad 56 74 90 81 70 56
Double Room - HB 2Ad+1ch(0-1) 56 74 90 81 70 56
Double Room - HB 2Ad+1ch(2-11) 67 88 106 96 83 67
Triple Room - HB 3Ad 73 96 120 108 90 73
Triple Room - HB 3Ad+1ch(0-1) 73 96 120 108 90 73
Quadruple Room - HB 4Ad 87 115 148 131 107 87

Опис на собите
Вкупно 24 соби: Single & Double Rooms – еднокреветна и двокреветна соба (~18-20 m2), Triple Rooms – трокреветна соба (~25-28 m2), Quadruple Rooms – четворокреветна соба (~28-30 m2), Junior Suites Garden View (~28 m2), Family 2-Bedroom (~40 m2). 
Собите се опремени со:  TV, мини фрижидер, клима уред, Wi-Fi, сеф (на барање на лице место), туш, фен, балкон.
Quadruple – две соби кои не се одделени со врата. Дневен престој со еден кревет и спална соба со 3 одвоени кревети.
Junior Suite Garden View – на приземје со поглед на градина. Дневен престој со еден кревет и фотелја на развлекување, француски кревет. Баде мантили и влечки.
Family 2-Bedroom -Сместени на 20 m од главната зграда на хотелот и 50 m од море. Се состои од 2 одвоени спални соби ( една со француски кревет, друга со 2 одвоени кревети, 2 клима уреди, 2 TV, Wi-Fi, 2 фрижидери. Балкон со поглед на море. Заедничка кујна опремена со шпорет, микро-печка,  садови, cooler со топла и ладна вода. 
Легенда: RO- само соба, BB-ноќевање со појадок,  HB - полупансион (ноќевање со појадок и вечера).

Хотелски услуги
Интернет- бесплатно
Паркинг
Сеф- бесплатно на барање 
Плажа
Лежалки – бесплатно(со платен пијалак во барот на плажа)
Чадори - бесплатно(со платен пијалак во барот на плажа)
ресторани и барови
Ресторан
Сала за појадок
Дополнителни информации
Нема услови за лица со посебни потреби
Не е дозволен престој за домашни миленици.