ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Al Mare Hotel 3*/Polichrono /Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики 
Град: Полихроно (1.5 m од Полихроно)
Од море: 0m  

Мал економичен хотел во близина на море. Едноставен хотел опремен со ресторан, бар, базен, детско игралиште и интернет.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ - до 10% (Целосна уплата до 31.12)

Цените се изразени во евра по сместувачка единица/по ноќ

Минимум престој 5 5 5 5 5 1
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 20.05.19-01.06.19 02.06.19-10.06.19 11.06.19-10.07.19 11.07.19-31.08.19 01.09.19-10.09.19 11.09.19-20.09.19
Double Room - Garden View HB 2Ad 80 96 134 166 134 80
Double Room - Garden View HB 2Ad+1ad 136 164 227 282 227 136
Double Room - Garden View HB 2Ad+1ch(0-1) 80 96 134 166 134 80
Double Room - Garden View HB 2Ad+1ch(2-13) 80 96 134 166 134 80
Double Room - Sea View HB 2Ad 91 107 145 177 145 91
Double Room - Sea View HB 2Ad+1ad 154 182 245 300 245 154
Double Room - Sea View HB 2Ad+1ch(0-1) 91 107 145 177 145 91
Double Room - Sea View HB 2Ad+1ch(2-13) 91 107 145 177 145 91
Double Room - Side Sea View HB 2Ad 86 102 140 171 140 86
Double Room - Side Sea View HB 2Ad+1ad 146 174 237 291 237 146
Double Room - Side Sea View HB 2Ad+1ch(0-1) 86 102 140 171 140 86
Double Room - Side Sea View HB 2Ad+1ch(2-13) 86 102 140 171 140 86

Опис на собите

Вкупно 33 соби: Double Rooms GV-поглед на градина/SSV-страничен поглед кон море/SV-поглед на море (~15-21 m2), Triple Rooms GV - поглед на градина.
Собите се опремени со:  TV, фрижидер, клима уред, Wi-Fi, сеф, туш, фен, балкон. Француски кревет или два одвоени кревети.

Хотелски ускуги
Базен 
Интернет- бесплатно
Паркинг
Сеф- бесплатно 
Плажа
Лежалки  – бесплатно (со платен пијалак во барот на плажа)
Чадор - бесплатно (со платен пијалак во барот на плажа)
Дополнителни информации:
Дозволен престој за домашни миленици- на барање
Нема услови за лица со посебни потребо
Прв ред од море