ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Afitis Boutique Hotel 5*/Afitos/Chalkidiki-Kassandra

Област: Халкидики- Касандра
Град: Афитос
Од море: 50 m
Елегантен хотел кој се наоѓа пред песочна плажа. Опкружен со зеленило, преубаво бистро море, гостопримливост. Идеален хотел за фамилијарен одмор.

Цените се изразени во евра по сместувачка единица/по ноќ

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ - до 15% (Целосна уплата до 31.12)

Минимум престој 5 5 5 5 5 5 5
ТИП НА СОБА/КАТЕГОРИЈА УСЛУГА СМЕСТУВАЊЕ 29.04.19-20.05.19 21.05.19-23.06.19 24.06.19-19.07.19 20.07.19-20.08.19 21.08.19-08.09.19 09.09.19-24.09.19 25.09.19-20.10.19
Double Deluxe - Sea View HB 2Ad 128 202 238 279 238 202 128
Junior Suite Deluxe - Sea View HB 2Ad 163 245 287 362 287 245 163

Опис на собите

Вкупно 50 соби: Promo Rooms (~25 м2), Deluxe Doubles SV (~25 м2), Deluxe Junior Suites SV (~35 м2).
Во собите: клима, мини бар (со доплата на лице место), телефон, SAT TV, сеф, купатило/туш, фен, балкон/тераса.

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ
Базен –лежалки и чадори- бесплатно
Џакузи – на отворено
Хемиско чистење 
Интернет
Интернет 
Паркинг
Сеф
TV-сала