ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel 5*/Kalithea/Chalkidiki-Kassandra

Oбласт: Халкидики- Касандра
Град: Калитеа
Од море: 0 m

Хотелот се наоѓа во прекрасна околина и се состои од 2 централни згради и комплекс од бунгалови поврзани со подземни тунели. Собите во делот над патот имаат поглед на базен и двор, а во делот под патот имаат поглед на море. Елегантен стил, удобни соби и апартмани, базен, ресторани и барови, детски клуб, СПА центар, спорт и рекреација, приватна песочна плажа. Хотелот се препорачува за луксузен одмор.

Лето 2019 / редовен ценовник / Попуст за рани резервации 20% до 31.12.2018

Цените се изразени во евра за сместувачка единица/по ноќ

Минимум престој 3 5 5 6 5 5 3
Тип на соба услуга Сместување 25.04.19-31.05.19 01.06.19-10.06.19 11.06.19-31.07.19 01.08.19-07.09.19 08.09.19-22.09.19 23.09.19-09.10.19 10.10.19-15.10.19
Double Room - Eco HB 2Ad 106 143 179 244 179 143 106
Single Room - Pool View HB 1Ad 97 158 205 242 205 158 97
Double Room - Pool View HB 2Ad 125 168 212 285 212 168 125
Double Superior- Pool View HB 2Ad 143 192 257 389 257 192 143
Double Superior- Pool View HB 2Ad+1ad 178 241 322 486 322 241 178
Double Superior- Pool View HB 2Ad+1ad+1ch(0-2) 178 241 322 486 322 241 178
Double Superior- Pool View HB 2Ad+1ad+1ch(3-11) 214 288 386 583 386 288 214
Double Superior- Pool View HB 2Ad+1ch(0-2) 143 192 257 389 257 192 143
Double Superior- Pool View HB 2Ad+1ch(3-11) 178 241 322 486 322 241 178
Double Superior- Pool View HB 2Ad+2ch(0-2) 143 192 257 389 257 192 143
Double Superior- Pool View HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 178 241 322 486 322 241 178
Double Superior- Pool View HB 2Ad+2ch(3-11) 214 288 386 583 386 288 214
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad 657 667 743 899 743 667 657
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ad 821 835 929 1123 929 835 821
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ad+1ch(0-2) 821 835 929 1123 929 835 821
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ad+1ch(3-11) 985 1001 1115 1348 1115 1001 985
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ch(0-2) 657 667 743 899 743 667 657
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+1ch(3-11) 821 835 929 1123 929 835 821
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+2ch(0-2) 657 667 743 899 743 667 657
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 821 835 929 1123 929 835 821
Suite Superior - Private Pool HB 2Ad+2ch(3-11) 985 1001 1115 1348 1115 1001 985
Single Room - Sea View HB 1Ad 113 174 225 283 225 174 113
Double Room - Sea View HB 2Ad 143 207 289 365 289 207 143
Double Superior- Sea View HB 2Ad 171 266 413 484 413 266 171
Double Superior- Sea View HB 2Ad+1ad 214 333 516 605 516 333 214
Double Superior- Sea View HB 2Ad+1ad+1ch(0-2) 214 333 516 605 516 333 214
Double Superior- Sea View HB 2Ad+1ad+1ch(3-11) 256 399 619 726 619 399 256
Double Superior- Sea View HB 2Ad+1ch(0-2) 171 266 413 484 413 266 171
Double Superior- Sea View HB 2Ad+1ch(3-11) 214 333 516 605 516 333 214
Double Superior- Sea View HB 2Ad+2ch(0-2) 171 266 413 484 413 266 171
Double Superior- Sea View HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 214 333 516 605 516 333 214
Double Superior- Sea View HB 2Ad+2ch(3-11) 256 399 619 726 619 399 256
Maisonette - Sea View HB 2Ad 244 257 436 514 436 257 244
Maisonette - Sea View HB 2Ad+1ad 306 322 545 643 545 322 306
Maisonette - Sea View HB 2Ad+1ad+1ch(0-2) 306 322 545 643 545 322 306
Maisonette - Sea View HB 2Ad+1ad+1ch(3-11) 366 386 654 771 654 386 366
Maisonette - Sea View HB 2Ad+1ch(0-2) 244 257 436 514 436 257 244
Maisonette - Sea View HB 2Ad+1ch(3-11) 306 322 545 643 545 322 306
Maisonette - Sea View HB 2Ad+2ch(0-2) 244 257 436 514 436 257 244
Maisonette - Sea View HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 306 322 545 643 545 322 306
Maisonette - Sea View HB 2Ad+2ch(3-11) 366 386 654 771 654 386 366
Suite - Sea View HB 2Ad 268 283 460 564 460 283 268
Suite - Sea View HB 2Ad+1ad 335 354 576 705 576 354 335
Suite - Sea View HB 2Ad+1ad+1ch(0-2) 335 354 576 705 576 354 335
Suite - Sea View HB 2Ad+1ad+1ch(3-11) 402 424 690 846 690 424 402
Suite - Sea View HB 2Ad+1ch(0-2) 268 283 460 564 460 283 268
Suite - Sea View HB 2Ad+1ch(3-11) 335 354 576 705 576 354 335
Suite - Sea View HB 2Ad+2ch(0-2) 268 283 460 564 460 283 268
Suite - Sea View HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 335 354 576 705 576 354 335
Suite - Sea View HB 2Ad+2ch(3-11) 402 424 690 846 690 424 402
Suite Presidential- Sea View HB 2Ad 1218 1218 1539 1539 1539 1218 1218
Suite Presidential- Sea View HB 2Ad+1ad 1218 1218 1539 1539 1539 1218 1218
Suite Presidential- Sea View HB 2Ad+2ad 1218 1218 1539 1539 1539 1218 1218
Suite - Sharing Pool HB 2Ad 436 445 551 680 551 445 436
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+1ad 545 556 689 851 689 556 545
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+1ad+1ch(0-2) 545 556 689 851 689 556 545
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+1ad+1ch(3-11) 654 667 826 1021 826 667 654
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+1ch(0-2) 436 445 551 680 551 445 436
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+1ch(3-11) 545 556 689 851 689 556 545
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+2ch(0-2) 436 445 551 680 551 445 436
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+2ch(0-2)(3-11) 545 556 689 851 689 556 545
Suite - Sharing Pool HB 2Ad+2ch(3-11) 654 667 826 1021 826 667 654

Опис на собите
Вкупно 255 соби: Standard Rooms (~25 m2), Double Rooms Eco (~25 m2), Doubles Superior Sea View (~38 m2), Doubles Superior Pool View (~38 m2), Maisonettes (~50 m2), Suites (~60 m2), Suites Sharing Pool (~44 m2), Suites Superior  Private Pool (~67 m2), Presidential Suite (~80 m2).
Во собите: Клима,  TV, фрижидер, телефон, сеф, купатило (када/туш, во дел од собите/scite џакузи), фен, баде мантили и влечки, прибор за припрема на кафе/чај, балкон/тераса. Дополнително легло- софа.
За добредојде вино и овошје во соба.
Standard Room - во централната зграда и во бунгаловите. Поглед на базен/двор или море.
Double Rooms Eco - соби во различни делови од хотелот. Немаат поглед на море или на базен. Double Superior Sea View - во главната зграда на прв спрат. Дневен престој и спална соба, тоалет, балкон. Поглед море.
Double Superior Pool View – се наоѓаат во бунгалови (комплекс над патот), дневен престој и спална соба, купатило, балкон. Поглед на базен.
Suite-Maisonette – соба на две нивоа кои се наоѓаат во бунгалови (на прво ниво- дневен престој, туш, балкон; на второто- спална соба и купатило). Поглед на море. Suite – се наоѓаат во бунгалови, на прв спрат. 2 соби (спална, дневен престој), џакузи, 2 купатило со туш, тераса. Поглед на море. Suite Standard Sharing Pool - се наоѓаат во бунгалови. Приватен базен , 2 соби (спална и дневен престојa), купатило (када), тераса. Поглед на море.   Suite Superior with Private Pool - се наоѓаат во бунгалови. Приватен базен, 2 соби-дневен престој и спална, 2 купатила (во едното џакузи во другото туш), тераса, Поглед на море.   Presidential Suite – одвоен објект со приватен базен. 3 простории (дневен престој и  2 спални соби одвоени со врата), 2 купатила (во едното џакузи во другото када). 

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ
Базен 
Градски превоз- 30m од хотел 
Хемиско чистење
Интернет- бесплатно
Internet
Менувачница
Маркет
Конференциска сала
СПА центар- само за возрасни лица
Сеф
TV-сала
ПЛАЖА
Лежалки и чадори – со доплата на лице место
Пешкири за плажа- со депозит
ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Услови за лица со посебни потреби
Прва линија од море