ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55

Далечни патувања

Мароко - Магијата на пустината

Мароко - Магијата на пустината

... кралски пречек и магична дестинација. 
Термини на поаѓање: 07.04.2020 / 14.04.2020 / 21.04.2020 / 28.04.2020 г.

БИСЕРИТЕ НА ТАЈЛАНД

БИСЕРИТЕ НА ТАЈЛАНД

Пукет и Банкок /
ТЕРМИНИ: 21.11.2019 /22.01.2020 / 21.02.2020 / 11.03.2020 г.

Јордан, Акаба

Јордан, Акаба

... со векови ги одушевува посетителите со неверојатните - Петра, Вади Рум, Мртво море ...  5 дена / 4 ноќевања / групно патување / Термини: 

Тајланд - Пукет, октомври 2019

Тајланд - Пукет, октомври 2019

Културен феномен, рај за шопинг, обожуван од туристите...
04-13 октомври / групно патување

САФАРИ ВО ТАНЗАНИЈА – ОДМОР НА ЗАНЗИБАР

САФАРИ ВО ТАНЗАНИЈА – ОДМОР НА ЗАНЗИБАР

...МАНЈАРА КАМП – НГОРОНГОРО КРАТЕР – САФАРИ И ОДМОР НА ПЛАЖА НА ЗАНЗИБАР... 12 ДЕНА/10 НОЌИ, 10-21.10.2019

Бисерите на Јордан

Бисерите на Јордан

Библиски приказни, изгубени градови, Лоренс од Арабија...
12.-20. СЕПТЕМВРИ 2019 /  9 ДЕНА| 8 НОЌИ

Индија, златниот триаголник

Индија, златниот триаголник

Делхи – Агра – Таџ Махал – Древната моголска престолнина Фатехпур Сикри – Џајпур
17.01/16.02/28.02/16.03/ГРУПНО ПАТУВАЊЕ

Занзибар, индивидуално

Занзибар, индивидуално

... спој на мистерија и егзотика, најубавиот зачин на индискиот океан. 12 денови/ 9 ноќевања

Бали - Индонезија, есен 2019

Бали - Индонезија, есен 2019

Волшебен остров кој одушевува со својата убавина.

Авионска карта, трансфер и сместување 9 ноќевања - од 998 еур.

Дубаи

Дубаи

... мeшавина од длабоки традиции и футуристички визии, завиткани во пустински сјај...

МАЛДИВИ

МАЛДИВИ

Рајскиот Остров на Индиски Океан.

Сејшели

Сејшели

... рајски архипелаг за незаборавен одмор на уникатните плажи со карактеристичен контраст на бел песок и тиркизно море...