ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55
Боровец, зима 2019/2020

112  0887100243

230 км

МАПА НА
СКИ ТЕРЕНИ
СНЕЖНА
ПОКРИВКА
ВЕБ
КАМЕРИ
SKIPASS SOS / ПОМОШ НА ПЛАНИНА ОД СКОПЈЕ

Боровец, зима 2019/2020

Боровец, до средината на 20 век познат како Чамкорија, е популарно планинско одморалиште во Бугарија сместено на северните падини на Рила, на  надморска височина од 1350 m. Највисока ски точка: 2560 метри Обележани ски патеки: 58 км Најдолга патека: 12 км, писта за нордиско скијање: 35 км.

Планирајте навреме, искористете ги попустите за рани резервации.

Bor 3*, Боровец

Bor 3*, Боровец

-10 % (HB)

...во  стариот центар на Боровец, на мирна локација на само 600 метри од жичарницата. 

Borovets Hills /5*/Боровец

Borovets Hills /5*/Боровец

-5 % (HB)

...е еден од најмодерните и наелегантни хотели во Бугарија.

Breza 3*, Боровец

Breza 3*, Боровец

-10 % (HB)

На 150m од ски лифт, и само 330m до центарот на Боровец.

Complex Borovets Gardens, Боровец

Complex Borovets Gardens, Боровец

-10 % (НАЕМ)

...во стариот центар на Боровец, на 950 метри од гондолата.

Euphoria Club Hotel и SPA/4*/Боровец

Euphoria Club Hotel и SPA/4*/Боровец

-10 % (BB, HB)

... на 2км од жичарата (бесплатен превоз). 1,5 км до центарот на Боровец.

Festa Chamkoria 4*, Боровец

Festa Chamkoria 4*, Боровец

-15 % (HB)

Во прекрасна борова шума, на 1200м од гондолата, со одличен спа центар и затворен базен.

Festa Winter Palace /4*/Боровец

Festa Winter Palace /4*/Боровец

-10 % (HB)

на 150 м од ски лифт, супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.

Flora/4*/Боровец

Flora/4*/Боровец

-10 % (HB)

... во центарот на Боровец, на само 50 метри од ски лифтот.

Ice Angels /4*/Боровец

Ice Angels /4*/Боровец

(HB)

во центарот на Боровец, ski-in хотел со модерен ентериер

Iglika Palace 4*, Боровец

Iglika Palace 4*, Боровец

-15 % (HB)

Во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт.

Lion 4*, Боровец

Lion 4*, Боровец

-20 % (HB)

...на 1200 метри од скилифтовите, во тивко и прекрасно опкружување

Mura 3*, Боровец

Mura 3*, Боровец

-10 % (BB, HB)

...одлична локација, на 50м од ски лифтовите, добра забава за млади
Pet Friendly Hotel

Radinas Way 4*, Боровец

Radinas Way 4*, Боровец

-15 % (HB)

...сместен во борова шума, на 2 км од скилифтот Јастребец

Rila 4*, Боровец

Rila 4*, Боровец

-10 % (HB)

На одлична локација на самиот почеток на ски терените и на само 200м од гондолата.

Samokov 4*, Боровец

Samokov 4*, Боровец

-15 % (BB, HB)

Сместен во борорва шума, со одличен спа центар...

Yanakiev /4*/Боровец

Yanakiev /4*/Боровец

-10 % (HB)

Нов, модерен хотел, сместен веднаш покрај терените со затворен базен со прекрасен поглед

Yastrebets 4*, Боровец

Yastrebets 4*, Боровец

-15 % (BB,HB)

... веднаш до ски патеките, опкружен со борова шума.

Вили Јагода Малина 3*, Боровец

Вили Јагода Малина 3*, Боровец

-10 % (RO,BB,HB)

дрвени викендички сместени во прекрасна борова шума во мирен крај ресортот Боровец...