ДТУ ПЕТ.АЕРО  (02) 3 22 22 01 • (02) 3 12 12 00 • GSM: +389 71 28 55 55
Банско, зима 2019/2020

112   +(359)1471

240 км

МАПА НА
СКИ ТЕРЕНИ
СНЕЖНА
ПОКРИВКА
ВЕБ
КАМЕРИ
SKIPASS SOS / ПОМОШ НА ПЛАНИНА ОД СКОПЈЕ

Банско, зима 2019/2020

Одлична можност навреме да го испланирате вашето зимување.

Голем избор на хотели / попусти за рани резервации:

Гарантирано најдобра цена на хотелите означени со  .

<span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span> Murite 4*, Разлог, Банско

Murite 4*, Разлог, Банско

-20% (HB) 

... на 7 км од Банско, во близина на Пирин голф клубот, во прекрасна природна околина.

Adeona Ski and SPA 3*

Adeona Ski and SPA 3*

 -10%(BB)

...  Apart hotel - лоциран во центарот на Банско, и на 15 min. (1 км)  пешки до првата станица на гондолата...

Amira 5*, Банско

Amira 5*, Банско

-15% (HB)

... на минутка пеш од првата станица на гондолата. Вистинско сместување со 5*

Apart Hotel Four Leaves, Банско

Apart Hotel Four Leaves, Банско

-20% (BB)

Апарт хотел со сценси поглед на Пирин, Рила и Родопи, во тивко опкружување на 900 м од жичара.

Aspen Resort Ski и Golf 3*, Банско

Aspen Resort Ski и Golf 3*, Банско

...Сместен во разлог, во близина на голф терените, Удобен хотел со добра услуга.

Astera/4*/Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Astera/4*/Банско

Бонус 7=5 (HB, FB)

на 200м од гондолата. Модерен и луксузен, со покриен аквапарк.

Bansko 4*, Банско

Bansko 4*, Банско

-15% (HB)

... во центарот на Банско, на 1 км од почетната станица на гондолата.

Baryakov 3*, Банско

Baryakov 3*, Банско

 -10%(BB, HB, FB)

...150 m од почетната станица на гондолата. За релаксација има сауна и масажи. Има ски школа, и бесплатен Wi-Fi низ хотелот.

Belmont, Банско

Belmont, Банско

-10% / 7=6
(НАЕМ, BB, HB)

... Apart hotel  - на 800 м од почетната станица на гондолата, во центарот на Банско, луксузни апартмани.

Belvedere Holiday Club 4*, Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Belvedere Holiday Club 4*, Банско

-15% (HB, FB)

Далечина од центарот: 900 m, жичара: 600 m

Boutique Hotel Campanella 3*, Банско

Boutique Hotel Campanella 3*, Банско

 -15%(BB)

Нов елегантен хотел лоциран во шармантиот центар на Банско.

Casa Karina 4*, Банско  <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Casa Karina 4*, Банско

-15 % (HB)

100 м од почетната станица на гондолата, и 20 мин до центарот на Банско.

Evelina Palace /4*/ Банско

Evelina Palace /4*/ Банско

-15 % (BB, HB)

На главната улица кон гондолата на 100м од центарот на Банско.

Friends 3*, Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Friends 3*, Банско

 -15% (HB) 

... на 500 метри од првата станица на гондолата и на 5 минути пешки од центарот на Банско.

Grand Montana, Банско

Grand Montana, Банско

-10 % (НАЕМ, BB, HB)

На 5 мин. од гондолата. Во најпрестижниот дел на Банско

Grand Royale /4*/Bansko <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Grand Royale /4*/Bansko

-10 % (BB, HB)

На своите гости нуди не само прекрасна глетка, туку и комфорен престој со бројни удобности...

Iceberg 3*, Банско

Iceberg 3*, Банско

-10 % (BB, HB)

... на 8 минути до главната гондола. СПА центар со затворен базен.

Ivan Rilski Hotel, SPA & Apartments 4*, Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Ivan Rilski Hotel, SPA & Apartments 4*, Банско

(BB, HB)

... на 800 метри од првата станица на гондолата, 1,5 км од центарот на Банско / луксузен СПА центар.

Lion 4*, Банско

Lion 4*, Банско

-10% (HB)

... на 800 м од центарот и на 500 м од првата станица на гондолата.

Lucky 5*, Банско

Lucky 5*, Банско

-10 % (BB, HB)

.... луксузен хотел со пространи апартмани, на 2 км од почетната станица на гондолата.

Maraya 3*, Банско

Maraya 3*, Банско

-15 % (HB)

... на 600 m  од почетната станица на гондолата, 2 км. од центарот

Molerite 3*, Банско

Molerite 3*, Банско

-10 % (HB)

... Бутик хотел на главната улица во близина на продавници, ресторани, кафе барови.

Mountain Paradise 4*, Банско

Mountain Paradise 4*, Банско

-20 % (BB, HB)

На 500 метри од центарот на Банско, на 300 м од гондолата.

Mountview Lodge, Банско

Mountview Lodge, Банско

-10 % (НАЕМ)

Апартмански комплекс, сместен на 15 минути пешки од гондолата и на 5 минути од центарот на Банско.

MPM Guinness /4*/Банско

MPM Guinness /4*/Банско

-20% (HB)

на само 100 метри од првата станица на гондолата.

MPM Sport/4*/Банско

MPM Sport/4*/Банско

-20% (HB)

на идеална позиција на само 50м од гондолата, во елегантен и современ стил...

Mura 3*, Банско

Mura 3*, Банско

-10 % (HB)

...во центарот на Банско, бесплатен превоз до гондолата.

Olymp 3*, Банско

Olymp 3*, Банско

-20% (BB, HB)

реновиран хотел на влезот во Банско, на само 5 минути од центарот...

Park hotel Gardenia 4*, Банско

Park hotel Gardenia 4*, Банско

-5 % (BB, HB)

Во центарот на Банско, покрај градскиот парк...

Perun & Platinum Casino/ 4*/Банско

Perun & Platinum Casino/ 4*/Банско

(HB, FB)

на околу 350 метри од почетната станица на гондолата и околу 900 метри од центарот на Банско

Perun Lodge/4*/Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Perun Lodge/4*/Банско

-15 % (HB)

на 350м од гондолата, сместен во срцето на Банско

Pirin 4*, Банско

Pirin 4*, Банско

(HB)

... во центарот на Банско, на 1 км од првата станица на гондолата.

Premier Luxury Mountain Resort/5*/Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Premier Luxury Mountain Resort/5*/Банско

-10 % (BB, HB)/ 6=7

нов хотел со 5 ѕвезди, опколен со прекрасна природа.

Regnum 5*/Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Regnum 5*/Банско

-25 % (HB) 

Луксузен хотел во центарот на Банско, во прекрасна природа, на само 300 м од гондолата. 

Riverside 4*, Банско

Riverside 4*, Банско

-10 % (HB)

Модерен хотел, во близина на стариот дел на Банско.

Royal Park and Spa, Банско

Royal Park and Spa, Банско

-10 % (BB, HB+, All)

Сместен во прекрасна околина, на 1,20 км оддалеченост од гондолата, во близина на хотелот Sv. Ivan Rilski.

Strajite 4*, Банско

Strajite 4*, Банско

-15% (HB)

... модерни удобности, во близина на гондолата во Банско.

Sunrise /4*/Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Sunrise /4*/Банско

-15 %(BB, HB)

На 400 метри од жичарницата, изграден во традиционална архитектура, модерен комфор и добра услуга...

Triniti Apartments 3*, Банско

Triniti Apartments 3*, Банско

(НАЕМ)

... на само 900 m од почетната станица на гондолата.

Trinity Residence Банско 4*, Банско

Trinity Residence Банско 4*, Банско

-20 % (HB)

Хотелот се наоѓа на 200 метри од центарот на градот и 1 км. од гондолата.

Vihren Palace /4*/Банско

Vihren Palace /4*/Банско

-10% (BB, HB)

Хотел во кој се комбинира природата со елегантна луксузност, удобност...

Zara Complex 4*, Банско <span class="glyphicon" style="color: #c00000;"></span>

Zara Complex 4*, Банско

-15 % (HB)

Се наоѓа 400 метри од ски лифтот и 500 метри од центарот на Банско. Хотел со четири ѕвездички кој вас и вашето семејство и пријатели ќе ве понуди незаборавен одмор. 

Апарт хотел Cornelia, Банско

Апарт хотел Cornelia, Банско

-20 % (BB, HB)

... модерен хотел со убав СПА центар, сместен во регионот на Разлог.

 

СКИ УСЛУГИ БАНСКО

СКИ УСЛУГИ БАНСКО

Наем на опрема за скијање, ГОЛЕМ и МАЛ ски пакет, школо за сијање, забава за деца ....

Пред секое патување ве молиме, внимателно да ги прочитате Општите услови за патување на ДТУ ПЕТ.АЕРО и СКТМ, бидејќи тие се дел од секоја Програма и Договор за патување.

Агенцијата го задржува правото 7 дена пред почеток на патувањето да го откаже аранжманот.